Uzbrojona Juliette

Skąd pomysł na taką nietypową nazwę marki perfum? Pierwsza  myśl jaka przychodzi do głowy to skojarzenie ze znaną piosenką Aerosmith. Ale w tej piosence broń miała Jane nie Juliette…

W istocie markę perfum i rockową piosenkę Janie’s Got A Gun łączy tylko nazwa. W samej filozofii marki chodzi bowiem o coś innego. W nazwie  marki Juliette Has a Gun  przywoływana jest  konkretna Juliette  – bohaterka dramatu  Szekspira.

Kto ma broń i po co?

Marka został stworzona  pod koniec roku 2005 przez Romano Ricci wnuka Niny Ricci. Pomysł na nazwę marki wziął się z tragedii Szekspira. W zamyśle Romano Ricciego niewinna Julia z dramatu Szekspira została przeniesiona do XXI wieku z pistoletem – metaforą perfum i bronią uwodzenia. Słowo „Gun” w szerszym znaczeniu ma symbolizować też wyzwolenie kobiet spod dyktatury mężczyzn… Trzeba przyznać, że to dość zaskakująca geneza nazwy marki. A w połączeniu z  przeszłością Romano (przed założeniem firmy perfumiarskiej, był kierowcą wyścigowym z etykietką złego chłopca i reputacją playboya.), stanowi prawdziwie wybuchową  mieszankę.

juliette-has-a-gun-profumi-nicchia-01

 

Jakie są perfumy Juliette?

Szekspirowska Juliette w wersji Romano Ricci osadzona jest mocno we współczesności. To fascynująca kobieta, której perfumy są uroczą i zabójczą bronią i oczywiście działają na wybranka serca, nowoczesnego Romeo.

Początkowo ta linia miała składać się z pięciu zapachów, w których centrum były nuty różane. Róża wybrana została oczywiście nie bez powodu. Wszak jest ponadczasowym symbolem wielkiej miłości. Na pięciu zapachach się jednak nie skończyło. Obecnie w kolekcji Juliette Has a Gun znajduje się kilkanaście perfum.

o.12991

Juliette Has a Gun to perfumy  unikalne. Tworzone w oparciu o silne wartości i jakości etyczne. Produkty są projektowane i produkowane we Francji a kompozycje zapachowe oparte na szlachetnych składnikach. Co ciekawe w trakcie produkcji przeprowadza się badań na zwierzętach i grupowych testów konsumenckich.

Dla kogo te perfumy?

Jak widzicie Juliette Has a Gun to perfumy  luksusowe w unikalny wydaniu. Połączenie tradycji z nutką prowokacji. Dedykowane kobietom, które otwarte są na nowy rodzaj elegancji w świecie niszowych perfum.

Jak przyznaje sam Ricci, u podstaw filozofii  marki stał szlachetny plan.  Zamiarem było przywrócenie perfumom tego, z czym były  kojarzone od zawsze: stylu i oryginalności. I ten zamiar mają uosabiać właśnie Juliete Has a Gun.

Gdzie kupić?

Perfumy są niszowe i można  je dostać tylko w wyjątkowych perfumeriach. U nas są, bo my też jesteśmy wyjątkowi. 🙂  Chcecie sprawdzić jak pachnie broń Juliette? Zajrzyjcie do sklepu Odlewkiperfum.pl. 

o.18461