(Nie) codzienne zapachy DEMETER

Wybór wśród perfum i wód zapachowych, dostępnych obecnie na rynku, jest ogromny. Kolejne kompozycje zaskakują nas, ale często są również wtórne i nie wnoszą nic nowego do znanego nam świata zapachów. Warto więc zwrócić się w stronę marek, które mają interesujące, nieszablonowe oferty.

 

Zapach, czyli wspomnienie

Demeter, brand prosto z USA, proponuje zapachy linearne, o pojedynczych nutach. Trudno je nazwać jednak przewidywalnymi, gdyż nie zwykliśmy nosić na sobie aromatu kredek, bądź gumy balonowej. W czym tkwi siła zapachów Demeter? Z pewnością w skojarzeniach, jakie niesie woń z konkretnego flakonu. Są to często dobre wspomnienia, odniesienia do miejsc, czy ważnych dla nas sytuacji. Zapachy oddają to, co utkwiło w naszej pamięci zapachów.
Zapachowa „garderoba” każdego z nas powinna zawierać coś więcej niż klasyczne perfumy „od projektanta” – mówi Christopher Brosius, założyciel-Demeter Fragrance Library- „Szafa z samymi zapachami markowych perfum jest jak szafa wypełniona samymi sukniami wieczorowymi. Piękne suknie, których niestety nie możesz ubrać na co dzień. Potrzebujesz też wygodnych ubrań.”
I tymi wygodnymi perfumami są właśnie zapachy DEMETER.

ss

W perfumach Demeter nie znajdziemy nuty bazowej, serca i głowy. Zapach nie rozwija się w czasie, dlatego nosząc go, odczuwamy go stale tak samo (pomijając oczywiście kwestię ulatniania się).
Warto przyjrzeć się temu, jak owe perfumy powstają. Zapachy kwiatowe skomponowane są z kwiatowych esencji. Nie można jednak podobnie działać w przypadku, gdy we flakonie zamykana jest woń szarlotki, świeżego prania, bądź domu pogrzebowego. Wykorzystywana jest tu technologia Headspace. Analizuje się powietrze wokół źródła zapachu i oddziela pachnące molekuły. Dzięki temu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamknąć we flakonie dowolnie wybraną woń.

95% natury

Godnym odnotowania jest natomiast fakt, że blisko 95% składników wykorzystywanych do kompozycji składu perfumy pochodzi z naturalnych i odnawialnych źródeł. To z pewnością dla wielu z nas może być nieco zaskakujące. Zwłaszcza, że perfumy DEMETER niekiedy pachną dość… niestandardowo. Jak na normy obowiązujące w perfumiarskim świecie (o czym powiem za chwilę). W każdym razie marka DEMETER dba o naturalność swoich perfum. Nie znajdziecie w nich żadnych sztucznych barwników, parabenów,  czy tak niebezpiecznych da zdrowia (nadal stosowanych w kosmetykach) ftalatów. A sam alkohol, na którego bazie budowana jest kompozycja, pozyskiwany jest z kukurydzy.

Nieoczywiste zapachy

Wśród propozycji Demeter są pozycje bardziej, lub mniej oczywiste. Przyjrzyjmy się zatem kilku interesującym kompozycjom i składnikom, które je tworzą. Nazwy, które widzimy na etykietach są dość sugestywne, często więc nawet bez czytania składu wiadomo, czego możemy się spodziewać po zdjęciu nakrętki.

824868 (1)

DEMETER Popcorn

Nazwa jest jednoznaczna, choć kompozycja określana jest jako waniliowo-orientalna. Na pewno spodoba się miłośnikom seansów kinowych, przegryzanych słoną przekąską. To propozycja unisex.

1062758

DEMETER Bubble Gum

To z pewnością zapach, który przywołuje wiele miłych wspomnień, zwłaszcza z dzieciństwa. Słodka, owocowa kompozycja jest propozycją dla kobiet. Zapach niekoniecznie do noszenia na co dzień, ale na urlop, czy letnią imprezę może być w sam raz.

824805

DEMETER Funeral Home

Nazwa niekoniecznie zachęca do zapoznania się z zapachem znajdującym się wewnątrz flakonu, jednak warto zdecydować się na to. W tej kompozycji, przeznaczonej zarówno dla pań, jak i panów, znajdziemy nuty lilii, goździka (kwiatu), mieczyka, chryzantemy, trawy mahoniu, oraz dodatków orientalnych. Jest to zatem interesująca, przede wszystkim kwiatowa kompozycja.

824774 (1)

DEMETER Baby Powder

Ta linia unisex zawiera nuty kwiatowe, pudrowe i piżma. Dla dziecięcych kosmetyków charakterystyczne są subtelne, nie drażniące zapachy, delikatnie unoszące się w powietrzu. Perfumy Baby Powder sprawdzą się na co dzień, ponieważ są lekkie i nie narzucają się otoczeniu.

1002496

DEMETER Dark Chocolate

To również pozycja unisex. To po prostu zapach ciemnej czekolady.

 

Pozostałe zapachy DEMETER