Jak dobierać perfumy na określone okazje? Cz. 2

Nie bez powodu zwykło się mawiać, że elegancką i stylową kobietę można poznać po perfumach, jakich używa. Ale czy istnieje coś takiego jak zapach uniwersalny, taki, którego możemy używać niezależnie od okazji i zawsze będzie pasował idealnie?

Na urlopie

Wydaje się, że bardzo ciężko byłoby znaleźć taki flakonik. Wszak zupełnie innych zapachów zwykłyśmy używać o poranku, gdy cały świat dopiero budzi się do aktywności (wtedy wybieramy owocowe, pełne świeżości i energii nuty) niż wieczorem, kiedy wybieramy się na elegancką kolację w restauracji (w tym przypadku zapachy kwiatowe, piżmowe, orientalne czy drzewne będą jak najbardziej na miejscu). Gdy zatem wybieramy się na urlop do domków letniskowych, postawmy na nuty ciepłe i głębokie. Idealne okażą się w tym przypadku, chociażby: drzewo sandałowe, cynamon, gałka muszkatołowa czy goździki. Z powodzeniem możesz postawić także na uniwersalną wanilię. Z wakacyjnym beztroskim wypoczynkiem kojarzą nam się także zapachy owocowe, które przypominają nieco letni sad. Tego typu perfumy będą wspaniale komponowały się z urlopowym, dość swobodnym, ale jednak niepozbawionym nutki elegancji strojem.

Businessperson With Resume And Pen

Biznesowe spotkanie

Jeżeli czeka Cię niebawem biznesowe spotkanie, pamiętaj, aby Twój zapach nie przeszkadzał innym jego uczestnikom. Dlatego zdecydowanie lepiej będzie zrezygnować z ciężkich, kwiatowych woni na rzecz zapachów subtelniejszych – chociażby wanilii, jałowca czy owoców cytrusowych. Na rozmowę kwalifikacyjną zaś wiele pań używa perfum z nutami jasnego piżma.

Romantyczna randka

Jakie zaś będą idealne perfumy na romantyczną randkę? W tym przypadku wybór jest dość szeroki. Pamiętaj jednak, że z pewnością zachwycisz swojego towarzysza, gdy skropisz się zapachem intrygującym i ciekawym, lecz nie przytłaczającym. Śmiało możesz zatem postawić na ciepłe, bogate, kwiatowe nuty pełne pikanterii. Wybierz flakonik, w którym zaklęto nutę czarnej orchidei albo japońskiego kwiatu wiśni – a randka z pewnością będzie niezwykle udana! Polecane są także między innymi: anyż, goździk czy cynamon. Perfumy na bazie bursztynu także okażą się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

perfume-791698_1280

Impreza ” pod chmurką”

W sezonie letnim bardzo często jesteśmy zapraszane na grillowe imprezy w ogrodach. Wtedy warto postawić raczej na proste rozwiązania (te bardziej wyrafinowane pozostawmy na formalne spotkania). Dlatego z powodzeniem wybrać możesz, chociażby nuty jaśminu, róży czy lawendy. Wszelkie zapachy na bazie paczuli także sprawdzą się świetnie. Podczas wspólnego grillowania z przyjaciółmi możesz pachnieć również mieszanką nut sandałowych, kwiecistych oraz cytrusowych.
Przypominamy na koniec, że odpowiedni wybór zapachu jest równie ważny jak dobór stroju. A przecież kiedy szykujesz się rankiem do pracy, nie wkładasz połyskującej delikatnie małej czarnej, a na wieczorną imprezę z przyjaciółmi nie wybierzesz zwyczajnego T-shirtu, szortów i japonek. Dokładnie tak jest w przypadku perfum. Powinny one każdorazowo być dobrane zarówno do pory dnia, jak i do okoliczności, w których się znajdujemy. Tylko wówczas będą bowiem mogły odpowiednio spełniać swoją funkcję!